Jump to content

Navigatie Originala


kasius
 Share

Postare recomandată

Salut !

E un nene cu un Touran. Prin Franta. Are dvd-ul cu harta. Original. Problema lui este cam asa:

- nu ii arata corect locatia curenta.

A spus ca a functionat corect, insa de ceva vreme are problema asta. I-am spus sa seteze o ruta oarecare. Si tot aiurea ii arata locatia curenta.

Se poate face ceva ? Vreun reset din aparat ? Sau e vreo setare ?

Intreb si eu, pentru ca eu nu am navigatie. Si nici nu stiu cum functioneaza in detaliu pe masina asta.

Mersi ! :)

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil s-a bulit receptorul GPS. VCDS-ul are si functie de diagnoza pt navigatie.

Modificat de nicaro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da are daca navigatia este originala sa nu fie clona

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare, am o navigatie RNS 300 de pe un touran si instalat o pe un VW Golf 5, ea functioneaza doar ca are meniul in germana, daca vreau sa il schimb in engleza imi cere CD-ul ei, are careva un CD pentru RNS 300 doar ca sa schimb limba?

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Limba se schimba din BC.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Alexz, te pot eu ajuta insa la sfarsitul lunii ajung in Bucuresti, daca nu-i tarziu pentru tine cu draga inima te servesc!

Limba se schimba din BC.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

ai si tu dreptate adrian insa de acolo schimbi numai lb pentru afisarea MFD, la RNS 300 se schimba de pe el din meniu butonul dr sus insa iti cere cd de navigatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut Alexz, te pot eu ajuta insa la sfarsitul lunii ajung in Bucuresti, daca nu-i tarziu pentru tine cu draga inima te servesc!

Limba se schimba din BC.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

ai si tu dreptate adrian insa de acolo schimbi numai lb pentru afisarea MFD, la RNS 300 se schimba de pe el din meniu butonul dr sus insa iti cere cd de navigatie.

0723248274

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Stie cineva daca pt o varianta care are numai GPS pentru vest se pot adauga si hartile pentru est?

Sau macar pt RO, caci varianta vest include si Ungaria......................

Din nefericire, desi dai fff multi bani, nu ti se ofera decit o posibilitate est sau vest pe CDuri separate.

Aceasta este o mare problema si nu stiu daca sistemul poate functiona full Europe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Edit.Pentru asa ceva doar la reprezentata poti apela. Citeste putin pe forum si ai sa gasesti informatiile necesare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!