Jump to content

Proiect VW Bora Coupe


TIR

Postare recomandată

pai ce ar avea ? o jetta 5 coupe :)

Jetta V nu se mai poate face cu plecand de la Golf V.

Trebuie mutati stalpii la jetta si marite usile, deci nu cred ca o sa faca nimeni asa ceva, asteptam Jetta VI coupe :D

Felicitari TIR pentru ca ai reusit un asa proiect!

Link către comentariu

eu zic ca se poate face exact cum am facut eu din golf 5 coupe :) ... nu am marit nici o usa nu am mutat nici un stalp... si nimic nu e imposibil... s-a vazut si aici si in alte proiecte... totul e sa vrei si sa dispui de anumite resurse.

Link către comentariu

pai ce ar avea ? o jetta 5 coupe :)

Jetta V nu se mai poate face cu plecand de la Golf V.

Trebuie mutati stalpii la jetta si marite usile, deci nu cred ca o sa faca nimeni asa ceva, asteptam Jetta VI coupe :D

Felicitari TIR pentru ca ai reusit un asa proiect!

Are dreptate TIR se poate face,pleci de la golf 5 in 2 usi ca platforma si faci,iar in ceea ce priveste Jetta VI vine ca si coupe din fabrica...:P

Link către comentariu

da se pare ca aici o sa ma opresc :) nu se stie poate sa fie un viitor proiect.. :) poate si un vento coupe...

Link către comentariu

pe viitor de ce nu transformi un coupe intr-un break :)) sa faci o aroganta asa...

dar un model care e doar coupe.

smart pickup sau hyunday coupe staion wagon. mare si patrat ca un volvo vechi :))

Link către comentariu

Felicitari pentru proiect si pasiunea pusa...am urmarit evolutia masinii, si astept cu nerabdare sa vad produsul final...inca o data, felicitari!

Link către comentariu

azi am reusit sa fac la un geam... conturul negru pe interior ca cele originale... sa vedem cum o iesi produsul final... nu arata foarte rau dar e loc de mai bine :)

Link către comentariu

Ceva noutati am pus un geam lateral... i-am facut dunga neagra. De asemnea am facut o poza care arata ca geamurile sunt la linie.

dsc075360.th.jpg dsc07537r.th.jpg dsc07538s.th.jpg dsc07539j.th.jpg dsc07540a.th.jpg

Link către comentariu

Pozele astea cu lemnele sa nu le pui pe forum la americani. Nu tre sa vada ei cum lucreaza "baietii" pe la noi. :D

Link către comentariu

Nu am mai vazut stilul asta de montaj :lol: , lucrez de 6 ani cu geamuri, dar asta m-o spart. Ma gandesc ca nu sunt exact la curbura geamurile si din cauza asta ai-ti ajuns la metode din astea, oricum rezultatul conteaza :icon_thumright: . Superba masinuta! Felicitari si spor la :Driver:

Link către comentariu

da stii ca nu sunt chiar 100% cum trebuiau si de aia :) ne-am tot gandit la o metoda romaneasca cum sa le punem cat mai bine... dar arata ok... sa vedem dupa ce dam lemnele jos cum arata...

oricum in lipsa de altceva asta e chiar buna metoda...

iti dai seama ce o sa zica americanii iaute ce medieval lucreaza astia :)

Link către comentariu

Ar fi aratat super tare daca geamurile spate erau rabatabile spre exterior. Oricum te-ai chinuit destul cu astea cred ca ar fi implicat mult prea mult

Link către comentariu

intrebam fiindca se vede pe langa geam masticul, cum nu e intins uniform. Succes in continuare, abia astept sa o vad gata:D

Link către comentariu

nu ti se pare... o sa ii fac dupa acceea trebuia sa vad la ce linie vin geamurile : )

Link către comentariu

am primit confirmarea ca masina este gata... :D eu nu sunt in localitate abia saptamana viitoare ajung. maine o sa o trimit la curat interior, sa pot circula si eu cu ea pana o inscriu

Modificat de TIR
Link către comentariu
Silvian91imAuto

Super incantat pentru tine, sa fie Maxim! :D Am spus Maxim !!1 :)

:Driver:

Link către comentariu

Multumesc mult si eu sunt incantat... acuma negociez cu un prieten la niste BBS... deci vreau sa vand jantele de GTI :) cine le vrea... ???

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!