Jump to content

Golful meu Young


fanta

Postare recomandată

@ rex

Prima data la tine am vazut jucaria respectiva si mi s-a parut interesanta. Sper sa nu ajung pana acolo. L-am luat in ideea de a demonstra la politie ca nu sunt eu de vina in cazul in care mai intra vreun mincinos in mine. Azi ar trebui sa primesc coletul cu jucaria respectiva.

@ circoloco

Multumesc frumos. Stii doar cat m-am stresat sa gasesc janta aia si uite ca am avut noroc ... mare noroc. Ieri a si ajuns coletul la mine. Sunt foarte multumit. Neamtu' e neamt.

@ breme_vr6

Multumesc frumos pentru apreciere colegu'.

@ mihaiI

Multumesc frumos. M-am interesat si de acest aspect si sunt solutii. Urmeaza sa ma interesez si de costuri (sa le am acolo pe lista) insa pana una alta sunt alte proiecte mai importante care au intaietate.

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fanta

    87

  • Circoloco

    40

  • kalu

    17

  • rex

    14

Top Posters In This Topic

Un mic shooting :D

p5250191.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250194.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250197.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250188.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250198.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250200.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250209.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250212.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250217.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250219.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250220.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250221.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250227.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250228.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250230.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250237.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p5250247.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

...si ceva poze mai vechi :(

dsc01844l.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01843y.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link către comentariu

O masina completa la exterior din punctul meu de vedere iar in realitate va asigur ca arata de 10 ori mai bine ( nu ca in poze nu arata). Imi pare rau ca nu am apucat sa o vad live si cu suspensia dar stiu jantele si ii vin foarte foarte bine. Marian a facut o treaba buna numai ca trebuie avut grija cu ele (oricum el e calm la volan) :D. Drumuri bune si sa o ingrijesti ca si pana acum :)

Link către comentariu

foarte tare :)

nota 10

o intrebare: am observat in poza cu navigatia k ai deasupra de scrumiera 3 chestii cromate

ce sunt ?

Link către comentariu
lucian_90tud

Foarte frumoasa masina. Facuta cu gust.

Sa ii faci si semnalizarile din oglina negre nu te-ai gandit ca sa fie oglinda 50/50% alb/negru ?:banghead: ?

Link către comentariu

intrebare : ce prelungire ai la eleronul de pe plafon ?

Link către comentariu

Arata foarte bine masina. Felicitari pentru munca depusa.

Dupa parerea mea, ai putea sa vopsesti oglinzile negre si sa pui semnalizarile negre (eventual foliate ale tale).

Bafta in continuare la modificari!

Link către comentariu

@ Circoloco

Multumesc frumos Razvan pentru aprecierile facute. Las' ca poate o sa ai timp chiar sa testezi suspensia nu doar s-o vezi. :) Spuneai ca din punctul tau de vedere e o masina completa la exterior. Ei bine ... eu inca nu sunt convins de asta si iti spun sincer ca ma cam gandesc cum i-ar sta cu pragurile astea ...

picture7910.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

... nu stiu. Inca nu sunt convins.

@ angel eye

Multumesc frumos colega. "Chestiile" alea cromate sunt switch-uri si deocamdata folosesc doar unul din ele pentru camera de marsarier. Bineinteles ca ea se activeaza cand dau cu spatele insa am vrut eu asa ... sa am si optiunea de a o activa cand vreau eu ... ca sa vad ce se mai intampla in spatele masinii ... mai ales cand drumurile noastre toate sunt acoperite de gheata , polei etc. ... sa stiu eu ca are cel care vine in spatele meu posibilitatea sa opreasca in timp util :( iar celelalte doua le voi folosi dupa cum urmeaza : unul pentru manerele cu LED-uri care urmeaza sa fie montate iar celalalt pentru subwoofer. Multumit de raspuns ? :lol:

@ lucian_90tud

Multumesc frumos. Am avut si semnalizarile negre si inca le mai am pe undeva intr-un sertar insa am renuntat la ele deocamdata ca nu-mi mai placeau asa , insa ... cine stie pe viitor. Le am totusi in sertar ... nu le-am aruncat.

@ guessWHO

Iti spun sincer ca nu mai stiu exact. Parca sa zic ca Rieger insa ... repet nu mai stiu exact pentru ca nu m-a interesat neaparat firma cat design-ul lui.

@ Andrei JSE

Multumesc frumos pentru aprecierile facute. Repet. Am avut si semnalizarile negre insa am renuntat deocamdata la ele.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Sincer...n-as fi vrut sa revin cu asemenea vesti dar...asta e...nu mai zic nimic

Imi cer scuze pentru limbaj.

Link către comentariu

L-ai lovit si pe ala din fata de la impact :|

Care sunt daunele?

Imi pare rau pentru masina......bine ca nu a fost mai rau. Desi cred ca sunt si asa multe de schimbat.

Vazand ca te-a lovit un taxi....ma abtin :|

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu

- bara protectie fata

- grila centrala superioara

- grila centrala inferioara

- spoiler fata

- faruri (cleme de prindere rupte)

- capota motor

- bara protectie spate

- spoiler spate

- hayon si...mai vedem la constatarea de la service ce mai e.

Modificat de fanta
Link către comentariu

urat ....urat rau . cand lovesti masina din vina proproe zici....ba sunt prost, asta , dar cand te loveste altul si stai cu masina prin service cu saptamanile pentru un cretin , e cel mai urat

colegul din dreapta a reusit sa se abtina in final, sau l-a plesnit pe t...... ?

Modificat de mihai20
Link către comentariu

naspa .... chiar nu ma asteptam sa ajute la ceva camera aceea dar ff bine ca ai puso chiar ii de folos . sper sati repari masina cat d curand. am vrut sa te intreb pe ce tiai legat ledurile alea de pe clanta d la usa pe semnalizator sau pe pozitie? ce culoare is? poti sa faci o poza ?:D pls ms mult

Link către comentariu

fix la fel am patit si eu acum vreo 3 saptamani.imi pare rau, dar important e ca nu ai patit nimic.

Modificat de Georgik
Link către comentariu

Domnu, bine ca nu ati patit nimic. Felicitari pentru centura!

Sanatate!

Link către comentariu

sper sa iasa din nou la fel de...impresionanta. bafta!

Link către comentariu

Acelasi lucru l-am patit si eu acum vreo luna numai ca am avut noroc ca am avut distanta mai mare fata de cel din fata si piciorul pe frana.La mine doar bara spate a avut de suferit si la fel ca si prietenul tau m-a durat gatul toata ziua.Bine ca nu ati patit nimic si bafta ca in rest masina se face.

Link către comentariu

Salutare, imi pare sincer rau pentru ce a patit masina ta, arata superb, este printre putinele Golf 5-uri tunate atat de estetic si cu bun gust!!!! As vrea sa imi cumpar si eu un set de faruri ca ale tale, sunt cele Dectane pe fond negru sau le-ai pus folie pe ele ? Ai cumva o poza cu ele noaptea aprinse? Si referitor la accident, akum in ce stadiu este masina, ai bagat-o in service?

Link către comentariu

@mihai20

Mda...ce sa zic...no comment. De 2 zile alerg pe timpul si pe banii mei sa o pot baga in service. Colegul din dreapta...la cat l-ai vazut de nervos s-a abtinut insa eu pe cat m-ai vazut de calm , pe atat de mult m-am enervat in momentul in care am vazut avariile si norocul acelui taximetrist ca m-a tinut colegu' ca nu stiu ce se intampla. Sa nu ma intelegeti gresit. Sunt total impotriva acestor practici insa am vazut negru in fata ochilor in momentul ala.

@GT_SIP

Le-am avut legate pe pozitie si erau albe. In momentul de fata asteapta "cuminti" intr-un sertar sa fie remontate.

@Georgik

Imi pare rau si mie pentru ce ai patit. Cred ca pana la urma asta este cel mai important...ca nu am patit nimic nicunul dintre noi. Am avut ceva dureri la gat dar au trecut.

@rex

Multumesc frumos colegu.

@CosminB

Si eu sper la fel. Defapt...trebuie ca altfel n-am sa fiu impacat cu situatia.

@TheOne06

Imi pare rau sa aud ca s-a intamplat si la tine.Multumesc frumos pentru incurajari colegu.

@b 50 ppx

Multumesc frumos pentru aprecieri. Bine zis..."arata". Farurile sunt de la Depo si nu am pus folie pe ele. Le-am desfacut si le-am facut interiorul negru. Cat despre service...deocamdata alerg dupa acte ca doar stiti cum e cu birocratia la noi.

Modificat de fanta
Link către comentariu

Salutare, ai mai trecut pe la service, in ce stadiu este masina? Mult succes in continuare, iti tin pumnii!

Link către comentariu

am si eu o intrebare. Am inteles eu bine, ai vopsit jantele? Te intreb pentru ca stiu ca e o operatie destul de dificila si nu intotdeauna pentru o durata lunga.

Ma intereseaza pentru ca si golful meu o sa fie tot alb si as vrea sa le vopsesc negre...

Link către comentariu

@ b 50 ppx

Deocamdata asteptam finalizarea actelor si programarea la service. Sper sa se intample cat de curand.

@ CosminB

Da , ai inteles foarte bine. Sunt vopsite. Ideea e sa gasesti pe cineva care chiar se pricepe la vopsit si o sa-ti iasa foarte ok si de durata. Am inteles ca cel mai ok ar fi sa fie vopsite in camp electrostatic insa nu am gasit vreun service cu asa ceva pana acum.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!