Jump to content

Seat Leon Fr 2005


Nautilus

Postare recomandată

In sfarsit ai mai puse poze :hainoroc:

Daca tot ai vopsit negru stalpi interiori , cauta sa pui plafonul de Cupra R, e totul negru.

Link către comentariu

nu e rezistenta deloc alcantara. am si eu o lancia kappa. cand am luat-o era pielea impecabila, dupa 2 ani in care a mers taica-meu cu ea s-a ros rau pe margine. mai bine mergi pe piele clasica peste tot

p.s. poate cand faci scaunele reusesti sa refaci si fetele de usa, si torpedoul...pe unde e vinilnul ala, ca arata groaznic de ieftin :(

in rest, de bine :lol:, graficul de putere e exact ce mi-as dori si eu de la masina

Link către comentariu
  • 1 month later...

Au fost montate amortizoarele Koni FSD.

Furnizor: Volksparts

(Pentru cine e interesat: amortizoarele de pe faţă la platforma Golf IV se schimbă foarte greu, se lucrează 1-2 ore la un amortizor)

Testul a fost reprezentat de un tur de 30-40 km prin Bucureşti, pe toate felurile de teren posibile.

Diferenţa e ca

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie! Chiar am si eu in plan amortizoarele respective... De curiozitate, ai folosit arcurile stock sau ai pus altceva? Am citit ca FSD s-ar comporta cel mai bine pe arcuri stock (sau cel mult un Eibach Pro)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Arcul e cel stock adică arcul sport de fabrică (4 buline verzi şi una albastră)

Modificat de Nautilus
Link către comentariu

suspensia ta era pe duca, sau ai schimbat amortizoarele ca upgrade ?

spune-ne si un pret aproximativ . eu cel putin u am de gand in viitorul apropiat, dar daca o voi schimba fie va fi stock , fie koni fsd cum ai pus tu. mai dure decat stock oricum nu imi doresc, mi se pare maximum acceptabil

Link către comentariu

Mă interesa un amortizor capabil să fie la nevoie şi tare şi moale, după caz, şi asta nu o putea face dec

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Upgrade după mai multe sute de kilometri cu amortizoare FSD:

+

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Am montat vineri bara stabilizatoare spate de 25mm de la Eibach.

Toba finală a fost modificată la un atelier specializat. (La 1.8T barele stabilizatoare aftermarket agaţă colţul tobei de eşapament la valurile mai mari

Link către comentariu

MMMisto :icon_cheesygrin: Ai gasit doar bara stabilizatoare spate Eibach? Peste tot eu am vazut-o doar in kituri, separat vine doar cea fata...

Ce pret a avut?

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

As avea si eu niste nelamuriri in legatura cu aceste amortizoare pentru care ai optat si sunt in acelasi timp foarte interesat de asa ceva, pentru mine minusurile descrise sunt neglijabile. Eu vreau mai mult confort, dar nu in detrimentul fermitatii si silentiozitate. Dupa plusurile descrise, confortul este mult mai bun acum?

Cat au costat?

Sunt recomandate pentru modelul tau sau cum le-ai ales?

Treaba e ca eu am pdg... ramane de vazut.

Link către comentariu

Daca ma intrebi pe mine....m-au costat 820 euro cumparate direct din fabrica din Germania acum in jur de 4 ani: 780 ele plus 40 transportul pana acasa. Nautilus iti poate spune cat a dat pe ele in Romania.

Link către comentariu

Fără montaj, amortizoarele fac cam 2500 lei (Volksparts).

Cu tot cu montaj duc la un cost total de ~2800 lei.

Codul pentru platforma Golf IV tracţiune faţă e 2100-4019. Pentru Octavia intri pe site la Koni şi alegi de acolo codul care

Link către comentariu
  • 3 months later...

Amortizoarele FSD mai fac ceva interesant şi cu totul deosebit de amortizoarele sport de fabrică: pe timp rece se

Link către comentariu
  • 4 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!