Jump to content

Audi A4, 131 CP


nutzu

Postare recomandată

Dupa ceva vreme de la inscrierea pe acest forum de unde am invatat foarte multe chestii si achizitionarea negrutei o ofisez si aici printre surorile ei :D

Audi A4 , 131 CP

an fabricatie 2003

motor AWX in (5 trepte)

culoare negru metalizat

Dotari in afara de standard pilot automat, trapa electrica, incalzire in scaune, tun de bass original la sistemul chorus cu caseta, bancheta spate fractionara 1/3, 2/3, cotiera fata.

Ce a mai primit masina ... xenon after market, jante 17'' de S line, tavita portbagaj pe tipul de masina foarte utila, huse piele ecologica, alarma cu pager Thunder CA 203(cu interfata CAN BUS), senzori de parcare cu afisaj electronic prin bluetooth marca Thunder(f multumit de aceasta marca :frigbaitata: ), si ultima achizitie sotpuri cu leduri pe care chiar ieri le-am dat cu un strat de negru sa le mai inchid putin pe zona alba caci mi se parea cam mare contrastul intre ele si masina.

In lucru sunt grila de S4 B6, ambient lite si mai multe dorinte insa le voi afisa pe parcurs daca voi reusi sa le realizez din fondurile pe care le detin.

As vrea sa schimb blocul de lumini caci e cam julit (asa a venit pe masina), sa schimb maneta BC caci am varianta fara BC.

Primele poze ... sa nu va speriati ca aici a venit zapada si la voi nu caci sunt de anul trecut :D

post-8702-1229580809_thumb.jpg

post-8702-1229580819_thumb.jpg

post-8702-1229580828_thumb.jpg

post-8702-1229580901_thumb.jpg

post-8702-1229580922_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nutzu

    48

  • bullibutton

    6

  • Fritz

    5

  • Cristi_KWJ

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa masinuta...pacat ca nu ai venit la intalnire sa o vedem si noi live :frigbaitata:...felicitari...so stapanesti sanatos...Un remap ar fi indicat la motoru asta...din propria experienta iti spun :D

Link către comentariu

ms pentru apreciere :D

La intalnire nu am putut veni pentru ca nu eram in oras, dar a fost fratemiu si pt mine :D (B7 argintiu tot BRT); noutatile fata de ce stii sunt husele si stopurile :frigbaitata: , dar intalniri vor mai fi :D

Am rezolvat acea problema cu capacul de la spatar, iar husele asa vin pt ca sunt destul d groase si nu intra sub acea buza a capacului.

Link către comentariu

alte poze... am schimbat si luminile de la numarul de inmatriculare ...

mai am si carkit nokia ... am uitat sa specific mai sus :D

...

voi reveni si cu poze cu noile stopuri vopsite!

am schimbat si sticlele de la oglinzile laterale caci nu erau incalzite ... aveam trase numai firele la spate ... de dezghetat imi dezgheata si imi micsoreaza picaturile de ploaie insa nu se incalzesc la fel de tare ca si luneta ... nush daca au sau nu vreo legatura cu temperatura de afara ... din ce am citit pe aici, pe forum parerile sunt foarte diverse :frigbaitata:

post-8702-1229582978_thumb.jpg

post-8702-1229583169_thumb.jpg

post-8702-1229583178_thumb.jpg

post-8702-1229583355_thumb.jpg

post-8702-1229583374_thumb.jpg

post-8702-1229583394_thumb.jpg

post-8702-1229583516_thumb.jpg

post-8702-1229583548_thumb.jpg

Link către comentariu

si poze cu lumina de la plafoniera unde vreau sa pun piesa ambient lite, la care am putine emotii caci nu stiu daca difera in vreun fel ceva la mine fata de varianta fara trapa si nici nu prea stiu cum se desface acolo ... sper sa nu rup ceva :frigbaitata: , am dat comanda la audi si astept piesa ambient lite - 53 ron - precum si carligele acelea de agatat plasa in portbagaj cu tot cu surubelele de prindere - 46 ron - , pe saptamana viitoare le am.

si mai astept un set de xenon H7 6000 K 50 W pt faza scurta si voi muta aceeasi varianta numai ca de 35 W pe faza lunga.

post-8702-1229584317_thumb.jpg

post-8702-1229584328_thumb.jpg

Link către comentariu

ceva coduri de piese pe care mi le-am notat le postez si aici poate are nevoie cineva vreodata :icon_thumright:

- ambient lite : 8E0 919 063 A

- clema interioara scut (aceea in care intra surubul in frma de sageata care trebuie rotit, e ca o saiba patrata) : 4A0 805 163

- clips prindere aripa interioara fata (cea in forma de sagetica) : 4A0 805 121 C

- capac de la cotiera : 8E0 864 245 A (17 C pentru culoarea neagra)

- suport pahar : 8E1 862 534 5PR (negru)

- capac prezon normal pe gri : 321 601 173 A Z 37

- capac prezon antifurt pe gri : 8D0 601 173 D Z 37

- capac janta (cel cu sigla audi se potriveste atat pe jantele pe 15'', cat si pe 17'' varianta S line) : 4B0 601 170 72 J

sper sa fie de folos

Modificat de nutzu
Link către comentariu

am mai uitat sa specific in lista celor adaugate la masina un xcarlink ce vine atasat la radiocasetofon. acesta il vede ca pe o magazie de cd si de aceea trebuie facute max 6 foldere cu maxim 99 melodii fiecare folder si citeste atat usb card cat si mmc card ... acesta e siteul de pe care l-am achizitionat http://xcarlink.ro/

il recomand cu toata inima din mai multe motove : sunet lacrima in cazul in care melodiile sunt inregistrate bine, nu umbli cu sacosa da cd-uri dupa tine si e mai ieftin simtitor decat un cd player OEM.

Link către comentariu

Super tare masina si in special husele! :) Cat au cost si unde le-ai facut te rog? A fost nevoie de demontrea scaunelor si a banchetei?

Link către comentariu

foarte frumoasa masina. si pe mine m-ar interesa unde ai facut husele:D

cat mai multi km cu ea!

Link către comentariu

Frumoasa masina, si ingrijita.

Iti multumesc pentru codurile alea, chiar ma interesau clemele si suruburile pentru scut si aripa interioara, si acum le gasesc mai usor.

Vreau sa te intreb daca ai stergatoare Aero pe masina (tind sa cred ca da, insa nu sunt sigur din poze), si daca ai schimbat si bratele odata cu lamele (la 2003 stiu ca vine cu stergatoare normale) ?

Multi km fara incidente!

Link către comentariu

Multumesc tuturor pt aprecierile facute :))

@remus_airm - husele sunt facute la mine in oras - Piatra Neamt - si au costat 700 ron, omul se ocupa cu asa ceva de vreo 15 ani si mi le-a facut intr-o zi ... se demonteaza scaunele si bancheta spate, absolut tot insa tipul s-a ocupat de multe modele de masini atat mai noi cat si mai vechi si stie sa le desfaca :D

in cazul in care vrei sa vorbesti cu el nr lui e 0741 753 728 - Marius Isb

Link către comentariu

poze cu stopurile vopsite cu un strat de negru pe partea alba ... ceea ce nu se observa extraordinar de bine insa in realitate sunt f incantat cum au iesit :unsure: si astept cu nerabdare sa-mi vina piesa de ambient lite sa o montez sa am o atmosfera intima in my car :))

prima poza cu masina mai prafuita e cu stopurile nevopsite ... celelalte sunt cu ele vopsite

...

...

.

_

post-8702-1229638111_thumb.jpg

post-8702-1229638233_thumb.jpg

post-8702-1229638244_thumb.jpg

post-8702-1229638377_thumb.jpg

post-8702-1229638399_thumb.jpg

post-8702-1229638474_thumb.jpg

post-8702-1229638498_thumb.jpg

post-8702-1229638661_thumb.jpg

post-8702-1229638684_thumb.jpg

Modificat de nutzu
Link către comentariu

Frumoasa masina si imi plac stopurile. Ai optat pentru un model care aduce a OEM si nu crom etc. Lafel am facut si eu doar ca la partea alba am "insistat" cu ceva mai mult negru decat tine :unsure:. Ti-as recomanda sa schimbi becurile de semnalizare cu unele cromate ca sa dispara pata galbena pe care o dau actualele. Si te apreciez si pentru desenul cu vwforum :))

Link către comentariu

Ms ... in poza nu se vede ca lumea negrul ... in realitate sunt mai inchise, atat de inchise cat mi-am dorit astfel incat sa nu pic in latura cealalta ... cu becurile deocamdata le las asa ... am vazut ceva pe la rapier cu led pe semnalizare si marsarier insa mai tarziu de acum caci tre sa-i scriu si lui Mos Craciun :unsure:

desenul e facut pe masina altcuiva la intalnirea de la Piatra Neamt de duminica trecuta :))

Link către comentariu

deocamdata il las asa ... nu ma deranjeaza ... avea rapier parca ceva becuri cu leduri atat pe semnalizare cat si pe marsarier ... mai astept sa vad ce mai apare si ma orientez apoi :P

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!