Jump to content

Audi RS4 4.2 Fsi 420 cp Daytona Grey - My Beast!


superalfi

Postare recomandată

Salutare tuturor!

Astazi am comandat o supermasinutza pe care o astept sa vina cat mai repede! Iata detaliile:

RS4 Berlina :D

- daytona grau

- pachet comfort:

- cruise control

- BOSE

- cotiera fata

- skisac

- covorase spate

- sistem prindere Isofix scaun pasager

- adaptive light

- oglinzi electrochrome cu memorie si rabatabile

- oglinda interioara electrochroma

- deschidere automata portbagaj

- climatizare torpedo

- navigatie Plus cu DVD si MMI

- CD changer

- pachet portbagaj

- piele Seidennapa gri

- scaune Recaro sport fata reglabile electric

- memorie scaun sofer

- scaune incalzite fata si spate

In rest cred ca multi stiti foarte multe despre ea - iar daca nu - va rog cu intrebari! :D

Link către comentariu
  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • superalfi

    104

  • CT-87-ADY

    20

  • di0

    18

  • zGb

    13

Top Posters In This Topic

2 carute de bani iti ajung sa cumperi o masina ca asta? :D

Felicitari pentru alegere.

1.Ceva despre performante?

2.ce cuplu si la ce turatie?

3.Motor turbo?

4.In cat timp ti-o aduc?

5.Cand o primesti vii la o intalnire sa o vedem si noi? poate dam o tura....:D

Link către comentariu

Superba masina & cred ca este singura de pe la noi. Sa o stapaniti sanatos & la cat mai multi km fara incidente. Totusi o intrebare : ati comandat scaunele & volanul RS4 ? In cat timp va sosi?

PS. Daca asteptarea va omoara puteti sa cititi opiniile unor posesori de astfel de Audi-uri pe forumul de pe www.rs6.com . Numai bine!

Later Edit : Interiorul va fi cu insertii de carbon sau cu insertii de aluminiu?

Modificat de DemenTZial
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Performante:

0-100 4.8 sec

0-200 15.5 sec

0-400m 13.1 sec

0-1000m 23.2 sec

Vmax = 250 km/h limitat (ABT scoate limitarea si merge 282 km/h)

cuplu 430 Nm / 5500 420 cp / 7800

motor V8 aspirat 4163 cmc

cutie manuala 6 trepte

nu am luat scaunele de curse RS4 pt ca am inteles ca nu sunt foarte comfortabile ci pe cele Recaro Sport - volanul in schimb DA!

nu este singura (este singura daytona grau) - mai s-a comandat una care o sa se livreze in curand si inca una urmeaza sa se mai comande - deci cu a mea 3 masini :D

Modificat de andrei-rs4
Link către comentariu

nu e turbo

despre performante gasesti si pe site, dar il las pe leone sa dezvolte.

:D

Link către comentariu

E o masina wow ! :D Felicitari si din partea mea!

Mie imi placea mai mult albastra :D dar si acest gri inchis este o culoare deosebita.

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos :D

o sa vedem masina pe la curse? :D

Link către comentariu

felicitari si sa o stapanesti fericit si sanatos! ce sa mai inca am gura cascat ! e masina de vis! bine si pretul e tot de visdar e partea a doua!

sper sa apuc sa o vad si eu odata!

daca o sa vezi pe unu cu ochii mari lipitzi de masina ta sa nu ma dezlipesti ca mor de inima :D!

acum lasand gluma la oparte abia astept sa vad si pozele cu ea si impresiile despre cum merge!

astia de la top gear au fost f impresionati de ea si cred ca au de ce!

ce culoare are interiorul? si cad vine ?

asteptam impresii si de la tine!

Link către comentariu

vis, ce pot zice !?

sa o stapanesti sanatos, si ai grija ca te poate stapani si ea pe tine :)

sa mai faci poze cu ea dupa ce o primesti.

Link către comentariu

vineri am fost la Brasov, la VTM, si am vazut 2 RS4 rosii, unul a fost pilotat de Heinz Geollner(scuzati greselile, nu stiu cum il cheama)chiar pe proba si masina este impresionanta, parca e o locomotiva care merge pe sina, timpul scos a fost fff bun chiar daca nu avea nimic preparat de curse

o alegere ideala, sa o stapanesti sanatos si sa vii la intalnirii sa o vedem si noi

Link către comentariu

cat costa visul asta ? si chiar in cat timp ti-o livreaza ?

Link către comentariu

Doamne fereste asta e masina mea de vis :( s-o stapanesti sanatos cand vine :rolleyes:

ma rog impropriu spus de vis...masina ideala si practica si super sportiva si quattro cu 60% spate mai spre bmw asa e intr-un mare fel...masina de vis am condus-o deja nu mai reprezinta o curiozitate atat de mare :(

Link către comentariu

Daca pana acum Audi s-a batut cu Bmw, Mercedes & co doar cu tractiune fata, si nu a luat-o in freza, va dati seama ce se va intampla acum, cand, dupa ce au cam dus la perfectiune imbinarea dintre sportivitate si tractiune fata (chiar si la quattro trage cel mai mult fata), au mai plusat si cu sistemul quattro cu 60% cuplu spate ???

E un dream car, dar va deveni dream car-ul tuturor :rolleyes: :( :( :(

Sa ai multa multa bafta de ea. Si sa dai un blit cand treci pe langa noi, in caz ca nu apucam sa te vedem...

Modificat de maxu
Link către comentariu

Multumesc la toti de urari!!!

Promit poze si cu siguranta o sa prticip la intalnirile vwforum.

Nu! Nu o sa particip la curse (legale sau nu) niciodata cu masina!

In rest sper sa vina cat mai repede! Sunt extrem de nerabdator!

Link către comentariu
vineri am fost la Brasov, la VTM, si am vazut 2 RS4 rosii, unul a fost pilotat de Heinz Geollner(scuzati greselile, nu stiu cum il cheama)chiar pe proba si masina este impresionanta, parca e o locomotiva care merge pe sina, timpul scos a fost fff bun chiar daca nu avea nimic preparat de curse

o alegere ideala, sa o stapanesti sanatos si sa vii la intalnirii sa o vedem si noi

subscriu, in plus Gollner facuse urcarile pe ploaie si cu ESP cuplat si tot a scos - cu o masina de strada de 420 de cai + anvelope de strada + mers cu grija pe viraje pt ca masina nu avea roll cage - un timp de 3.01....iar duminica cu masina de curse (un golf 3 de 350 de cai ) pe uscat a scos in jur de 2.45 - 2.47 ........ deci RS4 "impinge" grav de tot !!

felicitari viitorului proprietar pt alegerea facuta !!

Link către comentariu

super masinutza...sa ai grija de ea ca merita :blink:

Desi eu nu prea vin pe la intalniri forumistice (adica nu am venit niciodata pana acum :) ) daca vii sa o prezinti nu voi lipsi...asa eveniment mai rar . Oricum felcitari si rabdare multa ....va trece incredibil de greu timpul pana vine.

Salutari

Link către comentariu

super masina...in seara asta am aflat cine o sa mai fie si celalalt posesor de rs4 :P

Link către comentariu
  • Administrator

superba alegere !

Pe cand livrarea ? Si eu vreau sa o vad la o intalnire vwforum :icon_thumleft:

Link către comentariu

o sa vin negresit la intalnirile vwforum cu masinutza! :blink:

Link către comentariu

Tare masina.

Auzi, ai actiuni la Petrom ??? :offtopic: :) :D

Link către comentariu

Super tare masina! Sa o stapanesti sanatos si sa o conduci tu pe ea, nu ea pe tine;) :offtopic:

Si intrebari totusi, sunt modele de RS4 care au schimbatorul de viteze pe clapete langa volan, ca la Ferrari? Al tau de care are? Cat te-a ajuns pretul final cu taxe cu tot, daca nu sunt indiscret:P!

Link către comentariu

parere personala. cred ca are si clapete pe volan avand in vedere ca pana si audi a3 cu cutie dsg are clapete pe volan :offtopic:

n-am vazut sa intrebe cineva... dar in cat timp ajunge comanda? ca ma gandesc ca dureaza ceva. oricum... cred ca asteptarea este foarte placuta :) . ce te-a facut sa alegi RS4? adik porshe cayman este cam la acelasi pret. inteleg ca are doar 295 cp fata de 420, dar ma gandesc ca era o optiune. :D

numai bine.

Link către comentariu

nu exista DSG pe masina asta - decat cutie manuala cu 6 trepte - driving pleasure :D

pretul cu toate taxele nu stiu exact cat este - dar CIP-ul este 66.300 EUR

Cayman este o optiune numai pe hartie - pt ca nu este o masina pe care sa o folosesti zi de zi - sa nu mai vorbim cand se strica vremea

dureaza cam 2 luni jumate - pana vine - sper cat mai putin!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!