Jump to content

Huse Octavia2,


codz
 Share

Postare recomandată

Avand in vedere ca si tapiteria originala trebuie protejata pentru ca o fi ea rezistenta dar in cativa ani tot se freaca si se duce, nu mai zic de desfacut sticle de cola prin masina sau scapat ciocolata sau mai stiu eu ce, daca cineva stie ce fel de huse se potrivesc pentru O2 sa scrie aici :D Cei de la Skoda am inteles ca inca n-au adus huse pentru O2 .. dar cand vor aduce sa vedem la ce pret. Pana atunci a gasit cineva huse care sa se potriveasca? Poate la Augsburg? Stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 425
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bridefo

    23

  • Valix

    19

  • gabriel

    15

  • gabiTdi

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Incearca la Augsburg, eventual ia un nr. de tel de pe site si da-le un telefon, ca sa nu te duci pana acolo degeaba.

Pe mine m-ar interesa niste covorase de cauciuc, eventual si o "tava" de cauciuc pt. portbagaj. Are cineva asa ceva luat din magazine? daca da, de unde, ce marca, cat v-au costat, cat de bine se potrivesc (mai ales la sofer, incurca in vreun fel pedala de acceleratie?)

Modificat de shkoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@codz

Daca nu gasesti ceva sa se potriveasca inceaca la autorex ( sa le faca special pentru masina ), nu stiu daca pot sa faca si pentru octi 2 dar merita incercat .

Eu vreau sa ajung la buc cum vine masina sa fac huse la ei .

@shkoda

Eu zic ca cele originale( covorasele ) de la reprezentanta sunt cele mai bune ( se potrivesc perfect , nu raman locuri neacoperite sau locuri unde sunt prea mari ), astea universale au un mare dezavantaj nu se potrivesc bine la nici o masina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorase va sfatuiesc si eu sa la luati pe cele originale - ale mele (textile, nu cauciuc) tin cu brio de 50.000km, doar cel de la sofer (inca arata bine, nu e jerpelit) are urme de uzura insa normale petru o utilizare de aproape 3 ani.

Asta pe langa faptul ca se potrivesc perfect si au clipsuri de fixare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha.. si cat sunt cele originale, de la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma scuzati ca ma bag si eu in seama pe aici. Eu am covorase de cauciuc, foarte stresante cand e ud pe afara si scartaie ... ca sa nu mai spun cum e la -17 grade cand daca te urci cu picioarele ude, a doua zi gasesti patinoar in masina. As vrea si eu sa imi cumpar covorase textile. Cum reactioneaza la umezeala, praf, umezeala si praf/noroi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat masina cu covorase care au costat 30 euro CIP.

Tava de cauciuc am vazut la Selgros.

Pedala de acceleratie plecand din podea incurca la diverse alte covorase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, Autotex .. dar adresa, indicatii cum se ajunge acolo poti pune pe forum pls :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oras OTOPENI, str. Calea Bucurestilor nr12 (soseaua Buc-PL vis-a-vis de lukoil) tel: 236.05.32 , 0744.640.914 , firma se numeste AUTOTEX - persoana de contact - ADEL KURDI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

many thanks .. cred ca este o informatie utila pentru toti forumistii, indiferent de masina .. acum le-ai facut si putina (mai multa) reclama :) dar e bine daca fac husele la fix

cine a facut huse la ei poate pune niste poze, sa vedem si noi textila si calitatea ;)

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Nu am facut reclama , eu am vazut husele facute pentru un megane al unui prieten de al meu si vreau sa iti spun ca aratau exact ca originalul.

Personal nu am ajuns la ei , o sa o fac dupa ce vine masina .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am facut huse la ei ..dar nu am camera digitala sa pun poze....cine vrea sa vada cum ies..sa imi spuna si ne gasim noi prin oras..cine nu e din B..imi pare rau :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Revin aici cu o problema , care mi se pare interesanta .

Azi ma duc la dealer sa vad de masina si imi vin in minte covorasele , pretul la dealer este de 2.900.000.

Mi se pare jaf la drumul mare avand in vedere ca pe catalog la octavia 2 ele sunt trecute la 30 euro cip.

De unde pot gasi covorase originale la un pret mai omnenesc ?

Pe net sunt firme care vand asa ceva , m-am jurat ca nu le dau atiatia bani pentru ca au un adoaos exagerat de mare . :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pit, incearca la Augsburg, ei aduc si piese originale si poatge preturile nu sunt asa de mari. Si mie mi se par scumpe. Pe ale mele (oem) le-am luat cu 30eur din Austria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pit82us: am impresia ca acele covorase la 30eur cip cand comanzi masina sunt textile si nu de cauciuc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi cu husele cum ramane ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorasele de 30 de Euro sunt textile. Eu am comandat la Octi meu asa ceva, dar cum tapiseria este Ivory (ele aveau aceeasi culoare), va dati seama ca in prima zi (fiind in Decembrie) le-am dat jos si am luat covorase de cauciuc originale de la PORO cu aproximativ 1200000. Mai exista insa alte covorase de cauciuc care au in componenta niste fibre de nu stiu ce care costa in jur de 3 milioane. Deci daca luati covorase de cauciuc, luati-le pe acelea mai ieftine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa va spun ceva ce mi sa intamplat la ridicarea masini .

Cu o zi inainte am fost la dealer si l-am intrebat pe baiatul care se ocupa de masina mea :

-Covorasele cat costa ?

-2.890.000

-Hmmm sunt foarte scumpe ma mai gandesc , parca erau 30 de euro

-Da cele comandate din fabrica

eu - pun un bot de suparat

---

Cand a venit masina , omu imi arata masina si in portbagaj vad covorasle de cauciuc .

Il intreb daca trebuie sa le platesc pe loc si surpirza ..... CADOU DIN PARTEA FIRMEI , si asta nu e tot , breloc cu skoda metalic si o sticla de sampanie .

:banghead: MIa trecut supararea pe ei .

Raman husele de luat si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa s-a intamplat si la noi...covorasele de cauciuc au venit bonus desi nu le comandasem (am uitat). Se pare ca sampania a devenit un obicei...la masini VAG.Am omis sa precizez am primit si noi una...

Huse inca n-am cumparat si ma gandesc ca nu se vor potrivi niste huse obisnuite...

Oare la reprezentante nu s-au adus huse originale ca accesorii? Desi ma gandesc ca vor avea un adaos colosal...

Modificat de Diesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Servus tuturor,

Intentionez sa-mi cumpar huse pentru O2. Am inteles ca sunt unele care nu "stau" bine si se aduna sub sejut, asa am hotarat sa merg la dealerul SKODA din Cluj.

Au huse dedicat pentru O2 ,facute ghici unde...Timisoara Romania.

Pretu 4.5 mil lei +montaj 7 k lei.Montajul mi se pare super mult. Am sunat si la banateni sa vad daca nu pot cumpara la pret de producator,dar tot acolo ieseam.

Husele arata super si sunt din materiar ok++.

Evident daca esti membru club SKODA ai tot soiuri de discounturi (asta am aflat acum).

Mai cunoasteti alte oferte de huse pentru 02? Am inteles ca la Porshe husele sunt universale pentru toate masininile din grupul VAG.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmm nu stiam ca-s facute aici..stii ce firma exact ? 4.5 mil ce e ? o husa sau toate husele (si bancheta spate ?). 7k lei montajul ? cum adica, 7 milioane sau ce voiai sa spui ? e enorm 7 milioane ?

si inca ceva important pt mine...au cusaturi speciale pentru airbagurile laterale ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai retin firma ,dar firma sigur este din Timisoara...nu este firma importatorare ci producatoare. Cica au contract cu totii dealerii SKODA din RO.

Montajul este 700 mii lei (vechi) iar pretul de 4.5 mil se refera la toate husele.

Evident ca exista huse cu cusaturi speciale pentru variantele o2 cu airbaguri laterale

si pentru cele doua tipuri de bancheta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-mi zici si mie daca-ti iei huse si cum stau pe scaune, poate si niste poze :)

cum se intra in "club skoda" ? trebuie doar sa ai o masina skoda ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Sa-mi zici si mie daca-ti iei huse si cum stau pe scaune, poate si niste poze :rolleyes:

cum se intra in "club skoda" ? trebuie doar sa ai o masina skoda ?

<{POST_SNAPBACK}>

Desigur...completezi un formular si gata...vine un card acasa dupa 3 saptamani

Dar te bucuri de beneficii....

Dealerul nu i-au amintit nimik lu' batrinu cand a luat masina. La pretu de atunci de la EURO cred ca baietii.... :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!